+36 34/586-114 info@gottwald.hu

Pályázatok

Rugalmas foglalkoztatás bevezetése a Gottwald Kft.-nél

Technológiai megújulás a Gottwald Kft.-nél

 Rugalmas foglalkoztatás bevezetése a Gottwald Kft.-nél

Pályázó neve: “GOTTWALD” Vendéglátó, Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Rugalmas foglalkoztatás bevezetése a Gottwald Kft.-nél
Szerződés száma: GINOP-5.3.2-16-2016-00148
Támogatás összege: 14 903 552 Ft
Összköltség: 14 903 552 Ft
A projekt megvalósításának kezdete: 2017.05.24.
A projekt fizikai befejezésének határideje: 2018.05.23.

Támogatás mértéke: 100% 

Projekt tartalmának bemutatása

A GINOP-5.3.1-14 projekt keretében megtörtént a Gottwald Kft. átvilágítása.

A Kft.-ben jelenleg is több munkakörben rugalmas foglalkoztatást alkalmaznak, ennek további kibővítését tervezi a cég. A helyzetfelmérés során megállapításra került, hogy a hotel munkavállalóinak a munka és magánélet összeegyeztetése nehézségekbe ütközik. Vannak olyan munkakörök, melyekben nagyon erős a fluktuáció. Az eredményesebb működésért ezért néhány humánerőforrást érintő fejlesztést terveznek vezettünk be, ami által várhatóan nő munkavállalók elégedettségi szintje és elkötelezettebben végzik munkájukat, így csökkent a fluktuáció.

A helyzetfelmérés alapján a tervezett munkaköri átalakítások 11 munkakörben 19 fő munkavállalót érintettek, melyből a pályázati kiírás szerint 7 fő hátrányos helyzetű munkavállaló. Az átalakítás a 11.30-ai létszám 44,18%-át érintette.

Az átalakítani kívánt munkaköröket tekintve a vezetőknél a kötetlen munkarend, a munkavállalók esetében a rugalmas munkaidő bevezetését valósítottuk meg. A munkakörök, a rugalmas formák bevezetésének, ehhez kapcsolódó költségek indoklását lásd az átvilágítási jegyzőkönyvben, az átszervezési tervben és a pénzügyi adatok fejezet/költségek adatlapon.

A folyamatot egy vezetői és munkatársi tájékoztatóval indítottuk. A hatékonyságnövelés és a vezetői döntéselőkészítés támogatása érdekében az érintett munkakörök munkafolyamatait felülvizsgáltuk. A jelenlegi munkaszerződések és munkaköri leírások még nem tartalmazzák az átalakításra került foglalkoztatási formákat, ezért HR, munkajogi tanácsadás keretében tervezik az előbbiek aktualizálását az új formákhoz. A rugalmassá alakított munkakörökben foglalkoztatott munkavállalók és az új munkatársak beilleszkedésének támogatására munkahelyi mentor kinevezése történt meg.

Az újfajta munkarendhez teljesítménymérési és -értékelési rendszer került kialakításra.
A csoportos változáskezelés tréning segítségével feldolgozták a változásokat és segítik az új munka-magánélet egyensúly kialakítását. A belső kommunikációnál felmerülő anomáliák megoldására kommunikációs képzést valósítottunk meg.

A munkatársak és a vezetők esetében is megjelenik a munkahelyi stressz, erre technikákat stresszkezelési tréning keretében sajátítottak el. Az együttműködés fejlesztési tréning segítségével a szervezeten belüli kohézió, egységesség megerősítését valósítottuk meg, ami az egyének, munkacsoportok közötti munkavégzés és információáramlás hatékonyságát is javíthatja. A szervezetfejlesztési projektek sikerességének egyik kulcsa a vezetői támogatás, elköteleződés. Vezetőképzés és coaching keretében foglalkoznak vezetői tudatosság fejlesztésével az irányításban, ellenőrzésben, delegálásban és a bizalom építése érdekében.

A szállodai szobafoglalások és a rendezvények időpontjainak elérése távolról nem volt biztosított. A más helyszínen folytatott munkavégzéshez, illetve a megváltozott munkakörülmények érdekében és a kisgyermekes munkavállalók munkavégzésének megkönnyítése miatt online szoftver és IT eszközök beszerzését hajtottuk végre.
A hosszútávú cél és tervezett eredmény, hogy az új munkaszervezési kultúra növelje a munka-magánélet egyensúlyát, hogy segítse a műszakbeosztást, és így igazodjon a kisgyermeket nevelők igényeihez sikeresen megvalósult mivel, mindegyik javasolt rugalmas forma szabadságot és felelősséget adott a munkaszervezésben a dolgozók számára.

A projekt eredményeként nőtt a dolgozói elégedettség, lojalitás és így a hatékonyság.

Technológiai megújulás a GOTTWALD Kft.-nél

Projekt azonosító száma: GINOP-1.2.8-20-2020-01796
Kedvezményezett neve:
GOTTWALD Vendéglátó, Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe:
Technológiai megújulás a GOTTWALD Kft.-nél
Támogatás összege:
27.516.370 Ft
Támogatás mértéke:
70%
Projekt tervezett befejezési dátuma:
2020.12.31.

Projekt tartalmának bemutatása

A koronavírus gazdasági hatásai a cég életében is érezhetővé váltak, így a Kft. technológiai beruházást indít el, amely nemcsak a termelés, hanem a munkahelyek megtartását, további növekedését is lehetővé teszi.

A termelékenység növelése érdekében a projekt megvalósítása során új eszközök beszerzésére kerül sor. Az Éttermi, mozgó vendéglátáshoz kapcsolódóan beszerzésre kerül:
1 db Angelo Po 0N0FAA Nagykonyhai gáztűzhely
1 db Angelo Po 2N0FA Nagykonyhai gáztűzhely
1 db Angelo Po 1N0VT2I Indukciós tűzhely
1 db Angelo Po 0N1FR1ED Elektromos üzemű olajsütő
1 db Angelo Po1N1BR2E Elektromos üzemű billenő serpenyő
1 db GranuldiskGranule SMART+ kombinált mosogatógép
1 db Meiko HM M-iClean Mosogatógép
1 db MKN SpaceCombiHőlégkavarásos sütő-gőzpároló berendezés
1 db Angelo Po 2NIBNC Hűtött gépállvány
1 db ifi CoolBox Fagylalt kocsi
1 db Angelo Po 1N0TC2 Semleges blokkasztal, 1 db Angelo Po 0N0TC1 Semleges blokkasztal
1 db Correx SALM 280/92 Rozsdamentes munkaasztal
1 db Correx FP1 Főzőszigetre polc
4 db Angelo Po NCLT Oldalzáró panel.

Az eszközök a konyha és az étterem fejlesztéséhez járulnak hozzá, mely hatására a betérő vendégek kiváló minőségű kiszolgálást kapnak.

A gépek megvásárlása a tevékenység minőségi és mennyiségi értékének növelését fogják támogatni, hiszen a korszerű, magas műszaki színvonalú eszközök üzembe helyezésével növekszik a rendelkezésükre álló eszközállomány minőségi összetétele. A gépek hatékony működésének köszönhetően az önköltség is csökken, növekszik a termelés hozzáadott-értéke, tehát javítja a technikai felkészültséget, versenyképességet és erőforrás-hatékonyságot, ezáltal a vállalkozás számára eredménynövekedést, új munkahelyek létrehozását és minél nagyobb arányú megtartását eredményez.